01 02 03 04 05

Masaż bańką chińską

To skuteczny sposób na pozbycie się np. cellulitu. Masaż bańką chińską, wykorzystujący metodę próżniowego zasysania skóry
i znajdujących się pod nią tkanek, doskonale poprawia ich ukrwienie, wyraźnie zmniejszając nie tylko skórkę pomarańczową, lecz także rozstępy.

Stosowanie baniek w medycynie naturalnej liczy sobie około 3000 lat. Zaczęły być używane w masażu leczniczym, który polega na przesuwaniu ich po bolesnych miejscach na ciele. W efekcie łagodzimy ból, odprężamy się i relaksujemy jednocześnie. Taki masaż wykonywany jest po nałożeniu na skórę olejku, który pełni funkcję amortyzującą. Dużo większym zainteresowaniem cieszy się jednak masaż z zastosowaniem baniek chińskich, który jest skutecznym sposobem na zwalczenie cellulitu w bardzo krótkim czasie. Wykorzystując metodę próżniowego zasysania skóry i znajdujących się pod nią tkanek, doskonale poprawia ich ukrwienie, wyraźnie zmniejszając nie tylko skórkę pomarańczową, lecz także rozstępy. Masowanie bańkami sprzyja poprawianiu krążenia krwi, oczyszcza organizm z toksyn i wspomaga przemianę materii. Dzięki temu przyspieszony zostaje proces spalania tłuszczu. To sprawia, że umięśnione i obfite często w tkankę tłuszczową uda, na których lubi pojawiać się pomarańczowa skórka, zostaną odżywione i pobudzone do pracy w spalaniu tłuszczu. Tym samym masaż bańkami jest jednym z zabiegów odchudzających.

Masaż z zastosowaniem baniek chińskich należy wykonywać w seriach 10-12 zabiegów, z odstępami między kolejnymi zabiegami nie rzadziej niż 3 dni. Profilaktycznie masaż wykonuje się przynajmniej raz w tygodniu. Po zabiegu w miejscu postawienia bańki pojawiają się wybroczyny, które wchłaniają się zwykle w ciągu kilku dni i nie stanowią przeciwwskazania do wykonywania kolejnych zabiegów.

Źródło:
Prochowicz Z.: ”Podstawy masażu leczniczego”, Warszawa 2000
Internet